Değişim ve İade GERİ DÖN


Değişim

www.cooldukkan.com Sitesinden satın almış olduğunuz ürünlerde değişim yapmak için Sitedeki ilgili bölümden Değişim / İade Formunu doldurmanız gerekmektedir.

Değişim talebiniz onaylandığında, değiştirilmek istenen ürünler, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak geri gönderilmelidir. Ürün paketlemesi ürünün orijinal ambalajına ve içindeki ürünlere zarar gelmeyecek şekilde yapılmalıdır. Ürünleri Sitede belirtilen anlaşmalı kargo şirketi ile karşı ödemeli olarak size bildirilen adrese gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti kabul edilmemektedir. Yeni ürününüz adresinize bedelsiz olarak anlaşmalı kargo şirketi ile gönderilecektir.

Değişim talebiniz onaylanmadığı takdirde tarafınıza bilgilendirme yapılacak ve değişim talebi için gönderdiğiniz ürün adresinize geri gönderilecektir.

İade

Cayma Hakkı

Mesafeli Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında müşterimiz kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde www.cooldukkan.com Sitesinde yer alan formu doldurması ve musterihizmetleri@cooldukkan.com adresine e-posta yolu ile açık bir bildirimde bulunulması gerekir. İade için ürünün 8. maddede belirtilen cayma hakkı kullanılamayacak ürünlerden olmaması gerekir. Müşterimiz, cayma hakkını kullandığına ilişkin formu doldurduğu ve bildirimi yönelttiği tarihten itibaren azami 10 (on) gün içinde ürünü kendisine bildirilen adrese geri göndermek zorundadır.

Aşağıda sayılan ürünlerle ilgili cayma hakkı kullanılamaz:

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

   Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İade Prosedürü

İade edilmek istenen ürünler kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak paketlenmeli ve kargoya teslim edilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmelidir aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

Ürün / ürünleri Sitede belirtilen kargo şirketi ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Belirtilen anlaşmalı kargo firması dışındaki kargo şirketleri ile gönderimde kargo ücreti müşteri tarafından karşılanacaktır.

İade Edilen Ürün Bedelinin Ödemesi

İade talebiniz onaylandığında, iade bedeli ödemesi, yapıldığı yöntem ile yapılır. Yani kredi kartı tek çekim ile yapılan ödemeler, tek seferde, taksitle yapılan ödemeler taksitle, banka kartı ile yapılan ödemeler tek seferde gibi. Havale / EFT ile yapılan ödemeler yine aynı yöntemle ödemenin yapıldığı hesaba iade edilir. Havale / EFT dışındaki iadeler bankacılık sistemi tarafından yapıldığından iadenin ilgili banka üzerinden takip edilmesini rica ederiz.

İadeler başka hesaba / karta yapılamamaktadır.  

İade / Değişim Kapsamı Dışındaki Ürünler

Sitede satışa sunulan ürünlerin bazıları özel değişim / iade koşullarına tabidir. Özel istek ve talepler uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi kozmetik, gıda, iç giyim, mayo, bikini, her türlü kişisel bakım ürünü, DVD, VCD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri vb ürünler ambalajından çıkarıldığında iade hakkı kullanılamaz.

Garanti Koşulları

Siteden satın almış olduğunuz, üretici garantisi olan ürünlerin garanti süreleri ve koşulları üretici firmaya göre değişiklik gösterebilir. Lütfen ürününüzün içinden çıkan garanti belgesini dikkatle inceleyiniz.

Garanti kapsamında olan ürünlerle ilgili her türlü sorununuzu ürünü de belirterek musterihizmetleri@cooldukkan.com adresine yazabilirsiniz.