Hakkımızda GERİ DÖN


Merhaba!

Burada bizimle olduğunuz için çok mutluyuz.

Hedefimiz, seçilmiş, türünün en güzeli ürünleri bulup, uygun bir fiyatla size sunmak.  El yapımlarını tercih edeceğiz, her yerde olmayacak, bir de uygun fiyatlı olacak.

Bunu yaparken, bu ürünler için emek vermiş, ter dökmüş insanların emeklerinin karşılığını bulmasını da sağlayacağız. Onlar emeklerinin karşılığını alacaklar, işlerini büyütecekler; siz de hem güzel hem değerli bir ürünle buluşacaksınız. Onlar mutlu - siz mutlu - biz mutlu.

Bu Cool da Nedir?

Araştırmacılar Cool olmanın muhalif bir tavrı simgelediğini ve köklerinin oldukça eskiye uzandığını söylüyorlar. Bir duruş ve bir tavır olarak Cool, Afrika’da ortaya çıkmış ve daha sonra köle ticaretiyle Batı’da yayılmaya başlamış. Mahkûmlar, ağır bir şekilde cezalandırılmamak için, açık bir şekilde isyan etmek yerine, otoritenin baskılarına ve eziyetlerine ironik bir kayıtsızlıkla karşı çıkıyorlar. Mahkûmların bu kendi onurlarını koruma tavrına, Cool denilmeye başlanıyor ve bu deyiş zamanla yerleşiyor.

Cool olmanın kökeninde, egemen gücün baskısına kayıtsız kalarak direnme vardır. Cool olan, egemen olanın baskısını, “tavır koyarak” yok sayar.

İsyankâr Yani!

Kendine özgü tarzın olacak, başkalarının diyeceklerini pek düşünmeyeceksin, popülerlik için taviz vermeyeceksin; stilin olacak; inovatif, orijinal, otantik, çekici, benzersiz olacaksın; estetik, yenilikçi, yaratıcı, enerjik, tarz sahibi, özgür, güçlü, başına buyruk ve tutkulu olacaksın ki Cool olsun.

Zor Yani!

Tüm sektörlerdeki trendleri, gelişmeleri, yenilikleri takip edeceksin; bir trendi henüz oluşum aşamasındayken yakalayacaksın; yeni yetenekleri ve ilhamları henüz kimse keşfetmeden keşfedeceksin; bunları yapabilmek için yaşamın içinde olacaksın ve yaşamla daha sıkı bağlar kuracaksın.

Tam Bize Göre Yani!

Flamingo güzelliği ve zarafeti; dengeyi, güveni ve cesareti; feminenlik ve masumiyeti temsil eder. Flörtözdür.

Yaptığımız iyi şeyler, sonunda bizi biz yapacaktır.

Sevgiyle kalın!

Cool Dükkan